Jak drukować etykiety samoprzylepne?
Jak drukować etykiety samoprzylepne? Różnice w drukowaniu etykiet w domu, a w profesjonalnej drukarni

Popularność etykiet samoprzylepnych nie maleje. Jest to bez wątpienia związane z ich szerokim zastosowaniem, a także wygodą użycia. Pomimo tego, że można je zamówić w profesjonalnych drukarniach, wiele osób zastanawia się, jak drukować etykiety samoprzylepne w domu. Czy w ogóle jest to możliwe? Które z dostępnych rozwiązań ma najwięcej zalet?

W jakim celu wykorzystuje się etykiety samoprzylepne?

Tak jak zostało wspomniane, zastosowanie etykiet samoprzylepnych jest szerokie. Przede wszystkim mogą one służyć do oznakowania towarów. Często są na butelkach czy plastikowych opakowaniach wielu produktów informując konsumentów, jaki produkt znajdą w środku. Ciekawie zaprojektowane pomagają w wyróżnieniu się na tle konkurencji i zachęcają do zakupu danych towarów. Oprócz tego etykiety samoprzylepne mogą być również rozwijane – te zazwyczaj zawierają instrukcję obsługi danej rzeczy. Jest to wygodne dla kupującego, a przy tym wygląda estetycznie.

Często opisywane etykiety są używane podczas wysyłki paczek. Ponadto w wielu przedsiębiorstwach wykorzystuje się je jako oznaczenia ostrzegawcze. W sklepach możesz zobaczyć je w formie cen czy kodów kreskowych, które znajdują na poszczególnych produktach. Są one stosowane też w magazynach, aby pracownicy mogli bez trudu odróżnić od siebie poszczególne towary.

Etykiety samoprzylepne mogą być wykorzystane również w formie promocyjnej. Umieszczone w widocznym miejscu mogą zainteresować potencjalnych klientów i sprawić, że dowiedzą się o danym produkcie czegoś więcej.

druk etykiet samoprzylepnych

Czy warto drukować etykiety samoprzylepne w domu?

Przede wszystkim, aby można było wydrukować etykiety, konieczne jest posiadanie drukarki laserowej lub atramentowej. Należy zaopatrzyć się również w papier samoprzylepny dostosowany do określonego typu sprzętu. Warto pamiętać o tym, że w przypadku opisywanych urządzeń zazwyczaj potrzebne są kartki A4. Na opakowaniu papieru zwykle można znaleźć informacje, jaki powinien być rozmiar etykiety, która ma być wydrukowana. Aby całość prezentowała się estetycznie, należy zadbać o to, żeby wymiary projektu odpowiadały tym na kartkach.

Trzeba mieć na uwadze, że na jednym arkuszu mieści się zazwyczaj kilka etykiet. Warto więc skorzystać z pomocy programu umożliwiającego ustawienie na jednej stronie kolejnych grafik w określonych odstępach. Wykorzystanie do tego celu zwykłych edytorów tekstu, m.in. Microsoft Word, może nieco utrudniać to zadanie. Dobrze, jeśli posiadamy trochę bardziej zaawansowane narzędzia, dające możliwość projektowania graficznego np. Corel Draw. Należy jednak przy tym pamiętać, aby zwrócić szczególną uwagę na właściwe ustawienia odległości między poszczególnymi grafikami, ponieważ wspomniany program liczy ją od górnej krawędzi obrazu do górnej krawędzi grafiki znajdującej się poniżej.

Oznacza to, że do planowanego odstępu trzeba dodać wysokość etykiety. Podobnie jest w przypadku obliczania przestrzeni między obrazami w pionie. Gdy to będzie gotowe, wydrukuj etykiety na drukarce laserowej bądź atramentowej dokładnie tak, jak robisz z innymi dokumentami. Gotowe!

Nie każdy ma w domu arkusze samoprzylepne. Jeśli są trudno dostępne, można również wydrukować "naklejki" wykorzystując zwykły papier, włożyć je w folię i przymocować za pomocą taśmy. Trzeba mieć przy tym na uwadze, że tego rodzaju rozwiązanie nie wygląda tak estetycznie i nie zda egzaminu np. podczas znakowania towarów. Może być natomiast wykorzystywane przy nadawaniu paczek.

 

WYCENA DRUKU ETYKIET 

 

Wady drukowania etykiet samoprzylepnych w domu

Jeśli zależy Ci na tym, aby firma kojarzyła się klientom z profesjonalizmem, musisz postawić na etykiety na odpowiednim papierze, precyzyjnie wykonane i wydrukowane, o zachwycającej szacie graficznej i przyciągające oko. To sporo wymagań, które dla wielu przedsiębiorców mogą być trudne do spełnienia. Żeby uniknąć przykrych niespodzianek w postaci domowej roboty nieestetycznie wyglądających naklejek i zmarnowanego tuszu, warto już najmniejsze liczby etykiet zlecać profesjonalnej drukarni.

Współpracując z drukarnią specjalizującą się w tworzeniu etykiet dla biznesów, możesz liczyć nie tylko na najwyższą jakość samego druku, ale także na wsparcie kreatywne w procesie projektowania. To bardzo istotne, bo wygląd etykiet bezpośrednio wpływa na wrażenia klienta, skojarzenia z marką i jej zapamiętanie – nie można tego zaprzepaścić przez nieudane domowe naklejki.

Jakie zalety ma skorzystanie z oferty drukowania etykiet profesjonalnej firmy?

Jeśli nie masz w domu kartek samoprzylepnych i nie chcesz wydrukować swoich etykiet na zwykłym papierze lub brakuje Ci odpowiedniego sprzętu, możesz zdecydować się na zamówienie określonych produktów w profesjonalnej drukarni. Dzięki temu nie trzeba martwić się tym, czy lepsze są drukarki atramentowe czy może laserowe oraz poświęcać czasu na ustawienie odpowiednich odstępów między poszczególnymi grafikami. Całością zajmą się bowiem fachowcy, którym wystarczy jedynie dostarczyć gotowy projekt grafiki albo zgłosić się po pomoc już na etapie projektowania grafiki.

Dobry dostawca etykiet zaoferuje dokładne odwzorowanie szczegółów oraz kolorów w korzystnej cenie. Warto podkreślić, że choć profesjonalne firmy kojarzą się wyłącznie z usługami dla dużych przedsiębiorstw, obecnie bardzo często ich oferta skierowana jest również do niewielkich marek. Dzięki skorzystaniu z tego rodzaju pomocy możesz utworzyć etykiety zgodnie ze swoim planem bez obaw, że zmarnujesz swój czas czy materiały. Nie trzeba także inwestować pieniędzy w zakup kosztownych drukarek laserowych czy atramentowych, aby wydrukować etykietę.

Wybierając usługi sprawdzonej drukarni masz również pewność, że etykiety na opakowania czy też te tworzone w innych celach będą estetyczne, a przy tym wytrzymałe. Pozwoli to na wyróżnienie się na tle konkurencji, a co za tym idzie – zyskanie nowych klientów.

Jak drukować etykiety samoprzylepne w domu Jaka drukarka

Drukowanie etykiet samoprzylepnych w domu czy zlecenie tego drukarni?

Pozostaje odpowiedzieć na pytanie – jak drukować etykiety samoprzylepne – na swoim komputerze czy korzystając z usług firmy zewnętrznej? Samodzielne drukowanie etykiet może skończyć się fiaskiem nawet w przypadku osób, które potrzebują jedynie pojedynczych naklejek. Choć zaawansowane drukarki są dziś powszechnie dostępne, to domowej roboty naklejki nie będą dorównywać wyglądem i wytrzymałością ich odpowiednikom z „prawdziwej” drukarni.

Jeśli zależy Ci na tym, żeby każda nowa etykieta zachwycała doskonałym wyglądem – postaw na usługi profesjonalnej drukarni. Dzięki temu wszystkie produkty zyskają świetne oznaczenia. Warto podkreślić, że dbamy o to, aby dostawa gotowych etykiet samoprzylepnych była jak najkrótsza. Co więcej, możesz złożyć zamówienie bez wychodzenia z domu, co jest niezwykle komfortowe.

Zapraszam do współpracy!

Krzysztof Łukomski

Krzysztof Łukomski

 

FAQ:

1. Czy możliwe jest samodzielne wydrukowanie etykiet przy użyciu drukarki atramentowej?

Etykiety można wydrukować przy użyciu drukarki atramentowej – trzeba jednak w tym celu zainwestować w odpowiedni materiał do druku. Zwykle są to gotowe arkusze papieru samoprzylepnego w formacie A4 z nacięciami, które wyznaczają odgórnie kształt i wielkość poszczególnych naklejek. Nam pozostaje tylko odpowiednie ułożenie i powiązanie projektu.

2. Co jest potrzebne do samodzielnego wydrukowania etykiet?

Do samodzielnego wydrukowania etykiet potrzebujesz drukarki i odpowiedniego papieru. Konieczne jest również zadbanie o właściwe parametry poszczególnych wydruków.

3. Czy samodzielne drukowanie etykiet samoprzylepnych to dobry pomysł?

SamOdzielne wykonywanie naklejek jest możliwe, ale przeznaczone do zastosowań nieprofesjonalnych lub w bardzo małych ilościach. Takie rozwiązanie ma też swoje ograniczenia. Jednym z nich są np. nacięcia na arkuszu ustalające odgórnie wymiary i kształty naklejek. Dodatkowo arkusze są zwykle wykonane z papieru, który w stosunku do folii samoprzylepnej jest materiałem tańszym, bardziej ekonomicznym, ale też mniej trwałym. Jeśli więc potrzebujesz naklejek foliowych, trudno będzie je uzyskać domowym sposobem. Samodzielne wydrukowanie etykiet to dobry pomysł, jeśli potrzebujesz tylko kilku kopii. W przypadku produktów reklamowych czy takich, które nakleja się na pudełka produktów, wybierz ofertę profesjonalnej drukarni.

 

Nie znalazłeś swojego produktu? Brak opcji do wyboru w sklepie? Robimy też indywidualne wyceny!

Wyślij zapytanie o wycenę druku etykiet!

 

WYCENA DRUKU ETYKIET 

Zapytaj doradcę o szczegóły naszej oferty lub możliwości produkcyjne:

tel. +48 604 41 47 46

 

Przeczytaj także inne artykuły:

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl