Opcje przeglądania
Cena netto
 • od
  do

Taśmy samoprzylepne są niezastąpionym produktem opakowaniowym. Są stosowane wszędzie tam, gdzie należy szczelnie zamknąć opakowanie, na przykład karton, w celu przygotowania go do bezpiecznej wysyłki. Dzięki taśmie samoprzylepnej zabezpieczysz przesyłkę przed samoczynnym otwarciem jej w transporcie i ochronisz produkt przed ewentualnym uszkodzeniem.

Taśmy samoprzylepne

Taśmy samoprzylepne foliowe z nadrukiem klej hot-melt Taśmy samoprzylepne foliowe z nadrukiem klej hot-melt

355,00 zł

bez 23% VAT i kosztów dostawy
( 1 szt. = 9,86 zł )
szt.
zobacz więcej
Taśmy samoprzylepne z nadrukiem na papierze typu KRAFT Taśmy samoprzylepne z nadrukiem na papierze typu KRAFT

705,00 zł

bez 23% VAT i kosztów dostawy
( 1 szt. = 19,58 zł )
szt.
zobacz więcej

Rodzaje taśm samoprzylepnych

Choć taśmy samoprzylepne na pierwszy rzut oka nie są skomplikowanym produktem ich dobór w zależności od rodzaju materiału, będącego nośnikiem, jak i użytego kleju ma ogromne znaczenie dla późniejszego użytkowania. Różnice między nimi polegają głównie na trwałości nośników użytych do ich produkcji oraz rodzaju zastosowanego kleju. To właśnie od doboru tych parametrów zależy przede wszystkim poprawność ich zastosowania w praktyce.

Materiały do produkcji taśm

Materiałem, którego są wykonane była zwykle dotąd folia. Zastosowanie wytrzymałej folii BOPP zapewnia wysoką trwałość i elastyczność tego elementu opakowania. Oczekiwania klientów, zarówno odbiorców, będących użytkownikami, jak i końcowych odbiorców wymusiły jednak pewne zmiany. Konieczność ograniczenia stosowania folii i opakowań sztucznego pochodzenia, tam gdzie nie jest to niezbędne, na rzecz surowców naturalnych spowodowała wprowadzenie papieru jako nośnika do produkcji taśm samoprzylepnych. 

Papier, szczególnie ten szary, kraftowy powoduje, że zwykła taśma będąca dotąd zwykłym zabezpieczeniem przesyłki, staje się efektownym nośnikiem reklamowym wskazującym na świadomość ekologiczną jej użytkownika. Fakt, że stanowi ona zabezpieczenie przesyłki jest niejako w tym momencie jej funkcją dodatkową postawioną na drugim planie. Ekologiczna taśma pakowa sama jest nośnikiem pozytywnego przekazu o firmie i jej podejściu do prowadzenia biznesu.

Rodzaje kleju

W zależności od potrzeb zastosowania taśmy pakowe mogą mieć różne rodzaje kleju. Przykładowo, powszechnie stosowanym rodzajem klejem jest hot-melt, który produkowany jest na bazie mocnego kauczuku syntetycznego. Klej solwentowy natomiast uzyskiwany jest z naturalnego kauczuku, który jest bardzo mocny i stosuje się do zabezpieczania dużych kartonów. Stosuje się go wszędzie tam, gdy trudne dla zwykłego kleju podłoże uniemożliwia skuteczną przyczepność taśmy. Wybór rodzaju kleju proponujemy zwykle po zapoznaniu się z potrzebami odbiorcy i dobieramy pod kątem zastosowania i rodzaju podłoża, na którym ma być aplikowana taśma.

Do wyboru są następujące rodzaje kleju:

 • hot-melt
 • super hot-melt
 • freezer
 • akryl głośny
 • super akryl głośny
 • akryl cichy
 • ecosolvent
 • solvent

Kolorystyka taśm z nadrukiem

Taśmy samoprzylepne nie muszą być szare i smutne. Mogą być dostosowane do kolorystyki firmowej dostawcy produktu końcowego, na przykład sklepu internetowego. Dobór koloru może się odbywać nie tylko w zakresie nadruku, możliwe są również różne wersje kolorystyczne podłoża. Bardzo popularną opcją są taśmy z białym podłożem, ponieważ ten kolor stanowi bardzo dobrą bazę do efektownej prezentacji każdego logotypu i marki firmy.

Rola taśm pakowych z nadrukiem

Podstawową rolą każdej taśmy samoprzylepnej jest zabezpieczenie opakowania przed otwarciem. Możliwość wykonania trwałego nadruku na taśmach i umieszczenia na niej dowolnego tekstu lub grafiki daje jednak szerokie pole do użycia taśm, jako nośników informacyjnych i reklamowych.

Taśmy klejące mogą zawierać informacje związane ze sposobem obchodzenia się z przesyłką transporcie, zaleceń dostawcy lub wiadomości przekazywanych wprost dla odbiorcy w chwili przejmowania przez niego przesyłki od kuriera, czy odbioru z paczkomatu. Mogą one zawierać także przekaz reklamowy i dowolne treści marketingowe. Są bowiem doskonałym nośnikiem wszelkich informacji kontaktowych.

Taśmy samoprzylepne powszechnie stosowane

Poza zastosowaniem w tak rozwijającym się dziś świecie e-commerce taśmy samoprzylepne stosuje się w niemal każdej firmie produkcyjnej podczas pakowania końcowego produktów, handlowej, logistycznej, czy dystrybucyjnej. Zapakowanie i zabezpieczenie produktów taśmą samoprzylepną jest konieczne przed każdą ich wysyłką do sklepów, salonów sprzedaży lub podczas realizowania dostaw wewnętrznych i przesunięć towarów pomiędzy magazynami. Taśma to niezbędna narzędzie umożliwiające zakończenie każdego procesu pakowania produktu.

 

Porozmawiajmy na temat taśm samoprzylepnych!

Krzysztof Łukomski

Krzysztof Łukomski

 

Nie znalazłeś swojego produktu? Brak opcji do wyboru? Robimy też indywidualne wyceny!

Przejdź do formularza kontaktowego

 

ZAPYTAJ O WYCENĘ TAŚM 

Zapytaj doradcę o szczegóły naszej oferty lub możliwości produkcyjne:

tel. +48 604 41 47 46

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl