Opcje przeglądania
Cena netto
 • od
  do

Chcesz mieć pewność, że odpowiednio dbasz o bezpieczeństwo klientów? Zastanawiasz się, jak w prosty sposób ostrzec ich przed niewłaściwym wykorzystaniem określonych substancji? A może jesteś producentem instalacji fotowoltaicznej i zależy Ci na jej odpowiednim oznakowaniu? W tej kategorii znajdziesz piktogramy, które pomogą w prawidłowym oznaczeniu poszczególnych produktów oraz w przekazaniu klientom istotnych informacji w prosty sposób. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

Etykiety piktogramy

Etykiety piktogramy 70x50 mm 500 szt. Etykiety piktogramy 70x50 mm 500 szt.

250,00 zł

bez 23% VAT i kosztów dostawy
( 1 szt. = 0,50 zł )
szt.
zobacz więcej
Etykiety piktogramy 70x50 mm 1000 szt. Etykiety piktogramy 70x50 mm 1000 szt.

360,00 zł

bez 23% VAT i kosztów dostawy
( 1 szt. = 0,36 zł )
szt.
zobacz więcej
Etykiety piktogramy 70x50 mm 2000 szt. Etykiety piktogramy 70x50 mm 2000 szt.

600,00 zł

bez 23% VAT i kosztów dostawy
( 1 szt. = 0,30 zł )
szt.
zobacz więcej

Co to są piktogramy?

Piktogramy to przedstawienie określonych pojęć, zakazów lub nakazów za pomocą grafiki. Mogą to być znaki drogowe, ostrzegawcze oraz przeciwpożarowe. Oprócz tego mianem tym określa się hieroglify, które w przeszłości również pozwalały przekazywać informacje za pomocą obrazków.

Obecnie piktogramy przede wszystkim służą do wskazywania rodzaju zagrożenia bądź do oznaczania określonych miejsc czy produktów. Są niezbędne w firmach zajmujących się produkcją maszyn oraz urządzeń technicznych. Można je spotkać w wielu branżach, na przykład do oznaczania urządzeń z branży fotowoltaiki.

Piktogramy umożliwiają komunikację również osobom, które nie mogą się komunikować za pomocą mowy. Ze względu na swoją uniwersalność czytelne obrazki pozwalają na porozumiewanie się z osobami nieznającymi języka migowego.

 

WYCENA DRUKU ETYKIET

 

Piktogramy - jak wyglądają?

Wiedząc, co to są piktogramy, warto również zastanowić się nad ich wyglądem. Przede wszystkim powinny być zaprojektowane w taki sposób, aby były czytelne dla każdego - niezależnie od języka, w jakim się komunikuje, wykształcenia, czy kraju pochodzenia. Tego rodzaju produkty nie mogą budzić wątpliwości - po ich zobaczeniu, odbiorca od razu powinien zorientować się, jaki rodzaj produktu symbolizują i jakim zagrożeniem może się spotkać jego użytkownik. Mogą wskazywać, że w trakcie pracy powinno się nosić odzież ochronną, czy też ostrzegać przed ryzykiem porażenia prądem w razie dotknięcia określonego przedmiotu.

Przykłady piktogramów to:

 • kółko, w którym znajduje się symbol rąk i kranu - informuje o tym, że przed przystąpieniem do pracy należy umyć ręce;
 • kółko, w którym jest obrazek przedstawiający buty - dotyczy nakazu stosowania ochrony stóp,
 • etykieta w kształcie kwadratu ustawionego na jednym z kątów, wewnątrz którego znajduje się czaszka - tego typu znak jest naklejany na produkty o wysokiej toksyczności.

To tylko część piktogramów wykorzystywanych na co dzień przez różnego rodzaju firmy. Warto przy tym podkreślić, że tego rodzaju produkty mogą kojarzyć się z informowaniem o zagrożeniu, jednak z powodzeniem wykorzystasz je też po to, aby przypominały o określonych obowiązkach pracowników, a także podkreślały część zakazów.

Jakie kolory mają piktogramy?

Przedstawiając przykłady piktogramów, warto również wspomnieć o ich kolorach. Ważne jest to, aby tego rodzaju etykiety zwracały na siebie uwagę. W związku z tym przynajmniej jedna z wykorzystanych do ich stworzenia barw powinna mieć intensywny odcień, np. czerwonego, żółtego czy niebieskiego. Oprócz tego popularnymi kolorami spotykanymi na piktogramach są również: czarny oraz biały. Dlaczego? Istotne jest w tym przypadku to, aby symbol nie zlewał się z tłem. Dzięki temu w wielu sytuacjach dany piktogram będzie widoczny i czytelny już z daleka.

Podczas drukowania piktogramów wykorzystujemy kilka technik druku oraz rozwiązania pozwalające na doskonałe odwzorowanie wszystkich kolorów. To sprawia, że produkt może zgodnie ze swoim zadaniem przyciągać wzrok osób, które będą go mijać. Szczególnie istotne są piktogramy określające rodzaj zagrożenia, które w celu zwrócenie na nie uwagi mają wyraźną, czerwoną obwódkę.

Piktogramy z opisem czy bez?

Możemy wykonać nie tylko klasyczne etykiety, lecz także piktogramy z opisem. Na jaką opcję postawić? Wszystko zależy od kilku czynników. Przede wszystkim od czytelności danego symbolu. Jeśli obawiasz się, że ktoś nie zrozumie przekazu grafiki, warto pod nią umieścić napis, który rozwieje ewentualne wątpliwości. Przykładem może być strzałka kierująca do wewnątrz określonego obiektu, naklejona na drzwiach do budynku użyteczności publicznej. Dobrze obok niej dodać słowo „pchać", co w pełni wyjaśni znaczenie piktogramu.

Kiedy nie ma konieczności, aby tłumaczyć, co symbolizują piktogramy? Znaczenie jest jasne w przypadku znaków drogowych oraz większości nakazów, które umieszcza się w przedsiębiorstwach, gdzie oprócz piktogramów można znaleźć również regulamin - w nim także zazwyczaj zawarte są te same zalecenia. Nierzadko popularne etykiety ostrzegawcze bez opisu są na opakowaniach różnego rodzaju produktów.

Oznakowanie instalacji fotowoltaicznej - istotna rola piktogramów

Jedną z branż, w których często są wykorzystywane piktogramy to fotowoltaika. Możemy przygotować warianty ostrzegawcze oraz informacyjne. Dlaczego jest to w tym przypadku tak istotne? Polskie normy wymagają, aby elementy instalacji fotowoltaicznej takie jak np. obudowa rozdzielnicy RAC i RDC czy boczna albo frontowa obudowa falownika były odpowiednio oznakowane. To znacznie ułatwia montaż instalacji, podczas którego często nie ma jak dokładnie przeczytać długiej instrukcji. Dzięki etykietom możliwe staje się uniknięcie wielu błędów oraz skrócenie czasu wykonywania instalacji.

Piktogramy okazują się również istotne podczas codziennego użytkowania fotowoltaiki. Są nieocenioną pomocą dla służb ratunkowych w czasie awarii. Trzeba jednak pamiętać, że w tym przypadku szczególnie istotną kwestię stanowi trwałość etykiet, dlatego podczas druku zamówionych u nas naklejek, wykorzystujemy wyłącznie sprawdzone produkty.

Wiemy, jak ważne jest, aby piktogramy do oznakowania instalacji fotowoltaicznej nie przesuwały się ani nie niszczyły przez niekorzystne warunki atmosferyczne oraz nie płowiały pod wpływem promieniowania UV. W związku z tym, jeśli szukasz trwałych i sprawdzonych rozwiązań - wybierz oznakowania z profesjonalnej drukarni.

 

WYCENA DRUKU ETYKIET

 

Etykiety BHP - gdzie je umieszczać?

Dla właścicieli przedsiębiorstw istotne są również etykiety BHP, które umieszcza się na towarach, a także na wykorzystywanych na halach maszynach. Warto podkreślić, że źle oznakowana rzecz nie może być dopuszczona do sprzedaży. Ważne jest poinformowanie użytkownika o zasadach obsługi, a także zaleceniach BHP oraz ewentualnym niebezpieczeństwie w razie niewłaściwego używania produktu. W innym przypadku może dojść do narażenia życia lub zdrowia klientów.

Niezwykle ważną rolę etykiety BHP odgrywają również, gdy są umieszczone na maszynach wykorzystywanych podczas produkcji. Z piktogramów pracownik bez konieczności czytania długiej instrukcji czy poszukiwania w niej ewentualnych środków ostrożności może dowiedzieć się o najważniejszych wskazaniach dotyczących wykorzystania danego sprzętu. Jest to również istotne w momencie, gdy w pobliżu maszyny pojawi się osoba, która nie będzie miała odpowiedniej wiedzy, jak się przy niej zachować. Etykiety BHP mogą bowiem skutecznie ostrzegać przed niewłaściwym postępowaniem na hali produkcyjnej.

Piktogramy - dlaczego są tak ważne?

Etykiety ze znakami pełnią wiele istotnych funkcji w zależności od tego, jaki symbol się na nich znajdzie. Do najważniejszych funkcji piktogramu można zaliczyć:

 • informacyjną - przede wszystkim etykiety doskonale sprawdzają się jako produkty informujące o określonych zaleceniach czy zawartości niektórych składników w produktach;
 • ostrzegawczą - dzięki nim od razu po spojrzeniu na opakowanie produktu możesz się zorientować, że w niektórych przypadkach stanowi on zagrożenie dla zdrowia lub życia innych osób.

Często zastąpienie etykiet innymi elementami jest niemożliwe. Dlaczego?

 • Obrazki są łatwe do odczytania, a przy tym, od razu rzucają się w oczy, co jest szczególnie istotne, jeśli mają one ostrzegać przed określonym niebezpieczeństwem. 
 • Dzięki symbolom można natychmiast zdobyć ważne informacje bez konieczności czytania długiej instrukcji, regulaminu czy opisu na etykiecie produktu.
 • Wykorzystywane podczas tworzenia piktogramów symbole są zrozumiałe dla większości osób
 • Umieszczenie na produkcie piktogramu jest wskazówką dla klienta, że dany producent o niego dba i chce zatroszczyć się o jego bezpieczeństwo.
 • Piktogramy wydrukowane oraz wycięte przy użyciu zaawansowanych technik nie wpływają na estetykę wnętrz czy opakowań produktów, co dla wielu właścicieli przedsiębiorstw również jest bardzo ważne.

Jakie korzyści niesie współpraca z drukarnią naklejek?

Gotowe piktogramy do druku możemy błyskawicznie zamienić w etykiety do naklejenia na towar. Współpraca z akebi to:

 • terminowa realizacja zleceń - zawsze dbamy o to, aby piktogramy trafiały do zleceniodawców na czas, ponieważ wiemy, że ma to również wpływ na produkcję w danej firmie;
 • doradztwo specjalistów - nasi eksperci dokładają wszelkich starań, aby na bieżąco rozwiewać wątpliwości klientów i odpowiadać na wszystkie nurtujące ich pytania. Oprócz tego, jeśli nie wiesz, która z dostępnych w naszej ofercie opcji będzie odpowiednia dla Ciebie, pomożemy w znalezieniu optymalnego, korzystnego rozwiązania;
 • elastyczność - dostępne rozwiązania możemy dopasować do potrzeb i oczekiwań zleceniodawców;
 • dokładność - wszystkie zlecenia wykonujemy, dbając nawet o najmniejsze szczegóły;
 • wygoda - współpracujemy z naszymi klientami również na odległość, co pozwala nam realizować zlecenia dla klientów z całej Polski. Nie musisz przyjeżdżać do naszego biura - wszystkie szczegóły zlecenia omówimy zdalnie, a gotowe piktogramy wyślemy kurierem;
 • pewność, że wybierasz to, co najlepsze - masz wątpliwości? Możemy wysłać niezobowiązujące próbki naszych produktów, które upewnią Cię w tym, że inwestujesz w sprawdzone etykiety.

Piktogramy to niewielkie produkty, które mają istotne znaczenie. Wiemy, że w wielu przypadkach ich wykorzystanie jest koniecznością. Z naszymi etykietami znakowanie towaru będzie znacznie łatwiejsze. Zapraszamy do kontaktu!

 

Porozmawiajmy na temat druku naklejek!

Krzysztof Łukomski

Krzysztof Łukomski

 

Nie znalazłeś swojego produktu? Brak opcji do wyboru? Robimy też indywidualne wyceny!

Wyślij zapytanie o wycenę druku etykiet piktogramów

 

WYCENA DRUKU ETYKIET

Zapytaj doradcę o szczegóły naszej oferty lub możliwości produkcyjne:

tel. +48 604 41 47 46

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl