Opcje przeglądania
Cena netto
  • od
    do

Wyobraź sobie życie zanim plastik zrewolucjonizował przemysł opakowań. Pyszne mleko w szklanych butelkach, chleb z pachnącą skórką zawinięty w lnianą ściereczkę… i brak wszechobecnych śmieci. W trosce o środowisko wprowadziliśmy do naszej oferty etykiety biodegradowalne – przekonaj się, jaki drzemie w nich potencjał. Pomyśl o naturze oraz prostszym życiu naszych babć i prababć.

Etykiety biodegradowalne

Etykiety biodegradowalne 60x60 mm - 2000 sztuk Etykiety biodegradowalne 60x60 mm - 2000 sztuk

540,00 zł

bez 23% VAT i kosztów dostawy
( 1 szt. = 0,27 zł )
szt.
zobacz więcej

akebi : drukarnia naklejek – etykiety biodegradowalne

Etykieta to tylko jedna część opakowania – wydaje się niewielka, ma jednak ogromne znaczenie w procesie utylizowania śmieci. Niektóre z nich wykluczają możliwość recyklingu zużytego opakowania. Ekologiczną alternatywą dla tradycyjnych nalepek są etykiety biodegradowalne.

Największą zaletą naszych etykiet biodegradowalnych jest ich szybki rozkład. W przeciwieństwie do plastiku nie potrzebują setek czy tysięcy lat, aby na powrót stać się prostymi związkami organicznymi. Proces ten nie wytwarza szkodliwych substancji, zatem Twoja firma oprócz widocznego zanieczyszczenia Ziemi może ograniczyć również swój ślad węglowy.

Jak to możliwe? Nasze produkty przygotowywane są z materiałów takich jak celuloza ze ścieru drzewnego czy skrobia, które również znajdują się w żywności. Etykiety biodegradowalne z powodzeniem można więc wrzucić do śmietnika BIO lub przydomowego kompostownika.

Co symbolizuje etykieta biodegradowalna?

Zalety naszych etykiet biodegradowalnych to nie tylko neutralny wpływ na środowisko naturalne. Postaw się w sytuacji klienta, wybierającego produkt w ekologicznym opakowaniu. Na półce sklepowej (stacjonarnej czy wirtualnej) takie artykuły zwracają na siebie uwagę, często są bowiem sygnałem, że marka stara się zminimalizować produkcję odpadów.

Coraz więcej konsumentów świadomie wybiera takie artykuły – wprowadzając do swoich opakowań biodegradowalne etykiety, zyskujesz nowych klientów i pozytywnie wpływasz na środowisko. Po wykorzystaniu produktu etykieta biodegradowalna ulega rozpadowi – informacja o tym wydrukowana na opakowaniu z pewnością zyska aprobatę klienta.

Zastosowania etykiet biodegradowalnych

Opisywane etykiety biodegradowalne świetnie sprawdzają się np. do pakowania:

  • kosmetyków naturalnych i ekologicznych środków czystości,
  • rękodzieła,
  • produktów rzemieślniczych (piwa, kawy lub herbaty),
  • żywności,
  • kwiatów,
  • ubrań,
  • elementów wyposażenia domu (jak świece lub tekstylia).

To jednak tylko przykłady zastosowania naszych etykiet. W praktyce wykorzystywać je może każda firma (zarówno mikroprzedsiębiorstwa, jak i korporacje), której zależy na ograniczeniu emisji trwałych odpadów. Etykiety biodegradowalne mogą zdobić nie tylko produkty, ale z powodzeniem staną się także nośnikiem reklamowym.

Etykiety biodegradowalne do opakowań

Zastosowane w opakowaniach, etykiety biodegradowalne stanowią doskonałe wykończenie m.in.:

  • szklanych słoiczków,
  • kartonowych pudełek,
  • opakowań papierowych,
  • metalowych puszek do wielokrotnego użytku.

Wbrew pozorom nasze etykiety biodegradowalne nie nadają się jedynie do ekologicznych opakowań (chociaż świetnie je uzupełniają). Producentom znacznie łatwiej jest dodać nowe etykiety niż rozpocząć pracę nad opakowaniami przyjaznymi środowisku. Niektóre artykuły muszą być zawijane w plastik – dzięki biodegradowalnym etykietom opakowanie zyska ekologiczny charakter.

Etykieta na produkcie jest niezbędna, niezależnie od jego rodzaju. Dzięki niej opowiesz klientowi o danym artykule, opiszesz jego składniki czy sposób wykorzystywania. Jeśli chcesz przekazać mu dodatkowo swoją troskę o środowisko naturalne, wybierz nasze etykiety biodegradowalne.

Projekt etykiet biodegradowalnych

Czasy, kiedy ekologiczne rozwiązania oznaczały nietrwałość czy nudny design już dawno minęły! Dzięki specjalistycznym metodom drukowania zamówione u nas etykiety biodegradowalne będą wyglądały dokładnie tak, jak na projekcie – z zachowaniem wyrazistych kolorów oraz najdrobniejszych szczegółów. Po wydruku etykiety biodegradowalne bardzo trudno jest odróżnić od konwencjonalnych nalepek. Oprócz tego prezentowane etykiety biodegradowalne są również trwałe. W procesie recyklingu z powodzeniem można je jednak usunąć.

Porozmawiajmy na temat etykiet biodegradalnych!

Krzysztof Łukomski

Krzysztof Łukomski

 

Nie znalazłeś swojego produktu? Brak opcji do wyboru? Robimy też indywidualne wyceny!

Wyślij zapytanie o wycenę druku etykiet

 

WYCENA DRUKU ETYKIET

Zapytaj doradcę o szczegóły naszej oferty lub możliwości produkcyjne:

tel. +48 604 41 47 46

 

FAQ

1. Co należy rozumieć przez biodegradację etykiet?

Z definicji wynika, że proces biodegradacji powoduje rozkład nawet do 95% substancji organicznej przy pomocy światła słonecznego, tlenu, wody oraz organizmów żywych. Dlatego tylko te wszystkie czynniki mogą sprawić, że materiały do produkcji etykiet pozyskiwane z naturalnych surowców wrócą w pełni do środowiska w postaci naturalnych składników. Ważne jednak, żeby nie tylko etykiety stanowiące wyłącznie opis składników produktu lub sposobu jego użycia ulegały biodegradacji. Poza samym produktem, który powinien być wykonany z materiałów ulegających rozkładowi biologicznemu, takie cechy winny mieć opakowania oraz elementy zabezpieczenia produktu w transporcie. Wtedy będziemy mogli mówić o pełnej biodegradacji produktu wraz z elementami go uzupełniającymi.

2. Z czego mogą być wykonane etykiety biodegradowalne?

Najłatwiej biodegradowalnym materiałem do produkcji etykiet samoprzylepnych jest papier. Według badań może ulegać biodegradacji w ciągu około 2 miesięcy. Typowy papier pozyskiwany z drewna nie jest jedynym surowcem, na którym można drukować etykiety. Jest więcej materiałów pozyskiwanych z naturalnych źródeł, będących doskonałą bazą do ich produkcji. Materiały naturalne służące do produkcji oznakowań i opakowań pozyskiwane są przede wszystkim z roślin, takich jak:

  • trawy,
  • trzcina cukrowa,
  • bambus,
  • kukurydza,
  • ryż.

Poza nimi są na rynku już dostępne materiały produkowane sztucznie, choć nie zawierające w składzie syntetyków i nie generujące zanieczyszczeń środowiska. Są to biopolimery, czyli tworzywa powstające w procesie polimeryzacji. Cechą takich materiałów jest to, że w całości ulegają rozkładowi przez bakterie w glebie lub w wodzie w ciągu 6 miesięcy. Z nich również produkuje się podłoża do produkcji biodegradowalnych etykiet samoprzylepnych.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl