Doradztwo w druku etykiet

Naklejki są wszędzie!

Drukiem naklejek i etykiet samoprzylepnych zajmuję się od kilkunastu lat. Zawsze chciałem edukować i doradzać innym, by móc spotykać się z ludźmi i dzielić się swoją wiedzą i zdobytym doświadczeniem. Nie zostałem jednak nauczycielem. Zakładając firmę w branży reklamowej wiedziałem, że tematyka ta jest szeroka i nie chciałem aby moja działalność była typową agencją.

Szukając pomysłu na biznes trafiłem na temat naklejek, etykiet i wszelkich oznakowań samoprzylepnych. Uwielbiam specjalizację i drążenie jednego tematu, który na pozór mógłby wydawać się mały, nieistotny, czy wręcz niszowy, a w rzeczywistości jest interesujący i zapewnia duże możliwości rozwoju.

Życie pokazało, że temat druku naklejek jest w rzeczywistości rozległy i głęboki jak ocean. Jest też zdecydowanie szerszy niż nawet mi wydawało się to na początku. Z jednej strony mamy do wyboru różne techniki druku, dające często zupełnie inne efekty. Każda nich swoje zalety i swoje ograniczenia. Z drugiej strony to nieograniczone potrzeby użytkowników i możliwości zastosowania naklejek.

Doświadczenie wynikające z pasji

W mojej pracy szukam najlepszych rozwiązań w druku etykiet i znajduję je w oparciu o dobrą współpracę z dostawcami materiałów samoprzylepnych, dystrybutorami urządzeń i maszyn produkcyjnych w branży poligraficznej. Często rozmawiam z dostawcami etykiet i chętnie słucham opowieści klientów o udanych lub nieudanych realizacjach tego typu. To doskonała nauka i sposób na zbieranie doświadczeń.

To intrygujące i wciągające! Tak bardzo, że tej specjalizacji nie zmieniłem przez wiele lat i nadal zamierzam ją zgłębiać. Wiem, że będę dalej podążał za potrzebami odbiorców i zmieniającymi się technologiami produkcji materiałów samoprzylepnych. Dają one nowe możliwości ich sposoby ich zastosowania. Zamierzam zbierać dalsze doświadczenia w temacie druku naklejek i etykiet i dzielić się nimi w publikacjach oraz podczas spotkań z zainteresowanymi użytkownikami tych produktów.

Jeśli chcesz poznać możliwości znakowania produktów spotkajmy się online lub na żywo i porozmawiajmy o jednym z trzech tematów.

Korzyści z doradztwa w druku etykiet:

 • pokażę Ci jak właściwie dobierać materiały z których powstają naklejki, dzięki czemu unikniesz ryzyka błędów, poprawek wpływających na opóźnienia produkcji,
 • opowiem Ci kiedy należy stosować dodatkowe zabezpieczenia wydruku, dzięki czemu oznakowania będą trwalsze kiedy trzeba, a jeśli nie unikniesz wydatków na ich zastosowanie,
 • wyjaśnię Ci kiedy kiedy zastosować inne niż standardowy rodzaju klejów, dzięki czemu będziesz miał pewność, że Twoje naklejki będą odpowiedni trzymały się podłoża.

Dla kogo jest doradztwo w druku etykiet?

 • dla właścicieli firm, którzy poszukują sposobów na wyróżnienie na rynku swojej marki za pośrednictwem profesjonalnie oznakowanych produktów i w ten sposób chcą umożliwić dalszy rozwój swoich działalności,
 • dla menedżerów działów marketingu firm produkcyjnych i handlowych poszukujących sposobów na skuteczne znakowanie produktów za pomocą naklejek, czy innych efektownych oznakowań,
 • dla inżynierów działów konstrukcyjnych i produkcji w celu ułatwienia im identyfikacji części, akcesoriów, czy półproduktów, dzięki prostemu oznakowaniu ich za pomocą etykiet samoprzylepnych,
 • dla osób zajmujących się zakupami w firmach, aby dzięki znajomości specyfiki materiałowej oznakowań samoprzylepnych wybierali prawidłowe opcję podczas składania zamówień na zapotrzebowania działów produkcyjnych, serwisowych, czy marketingu,
 • dla pracowników działów kontroli jakości firm produkcyjnych, którzy na przykład za pomocą prostych naklejek plombowych, serwisowych, czy kontrolnych mogą zapewnić kontrolę dostępu do przestrzeni urządzeń, czy maszyn standardowo niedostępnej dla użytkownika, aby zapewnić ciągłość ich przeglądów okresowych.

Specjalizacja w oznakowaniach samoprzylepnych

Bardzo wąska specjalizacja działalności prowadzonej przez kilkanaście ostatnich lat, a związanej z drukiem naklejek i etykiet samoprzylepnych spowodowała, że dziś mogę w tym temacie doradzać i pomagać innym. Zdobyta w ten sposób wiedza pozwala mi pomagać firmom w prawidłowym przygotowaniu i sprawnym zlecaniu druku produktów poligraficznych.

Szczególną rolę w tym temacie odgrywają etykiety samoprzylepne i oznakowania produktów. Dzisiaj wiem już dość dużo na ich temat nie tylko z punktu widzenia technicznego doboru rodzaju materiałów, ale przede wszystkim poprzez pryzmat zastosowań i zadań, które mają one do spełnienia.

Druk etykiet samoprzylepnych to wąska specjalizacja wśród produktów poligraficznych. Dlatego celowo nie skupiam się na żadnych innych produktach reklamowych. Wiem, że etykiety samoprzylepne mogą mieć wiele zastosowań i chcę doradzić prawidłowe ich wykorzystanie jako skuteczne oznakowania:

 • marketingowe,
 • produktowe,
 • informacyjne,
 • techniczne. 

Zastosowań, sposobów wykonania oraz materiałów, z których mogą ostatecznie powstać naklejki jest bardzo wiele. Poznanie ich, testowanie w różnych miejscach, okolicznościach i czasie to wyzwanie, które sprawia mi nie tylko dużo przyjemności, ale pozwala zdobywać nowe doświadczenia w mojej branży. 

Komu doradzam i w jaki sposób?

Wiedzę na temat sposobów druku i wykonania oznakowań samoprzylepnych przekazuję głównie poprzez doradztwo w formie bezpośredniej rozmowy, zwykle za pośrednictwem Internetu, choć tez cenię sobie bardzo osobiste spotkania. Tę formę współpracy kieruję przede wszystkim do:

 • działów marketingu firm produkcyjnych i handlowych doradzając w dostosowaniu formy przekazu reklamowego do możliwości produkcyjnych,
 • działów projektowych i produkcyjnych firm poprzez pomoc w doborze oznakowań na produkty już na etapie ich projektowania,
 • agencji reklamowych, wspierając wiedzą o oznakowaniach i o tym, jak są one ważne z punktu widzenia zadań, które mają do spełnienia,
 • grafików i projektantów graficznych doradzając we właściwym przygotowaniu projektu etykiet w taki sposób, by ich koncepcje mogły zostać zrealizowane,
 • firm i instytucji nie posiadających działów graficznych umożliwiając im współpracę z grafikami w celu przygotowania projektów druku,
 • szkół i uczelni pomagając w szkoleniu uczniów, studentów i słuchaczy zainteresowanych tematem druku ze szczególnym uwzględnieniem druku na materiałach samoprzylepnych.

Moją misję związaną z doradztwem i propagowaniem wiedzy na temat druku oznakowań samoprzylepnych i doborze ich do określonych celów realizuję projekt pod nazwą Akademia Znakowania. Korzystając ze zdobytej wiedzy i doświadczenia w tej wąskiej specjalizacji tłumaczę i wyjaśniam jak najefektywniej pod względem materiałowym i marketingowym zamówić naklejki drukowane, etykiety samoprzylepne, czy emblematy chromowane.

 

doradztwo w druku etykiet samoprzylepnych

Trzy kluczowe tematy na potencjalne spotkanie:

Optymalizacja techniczna - jak zamówić trwałe i właściwe oznakowania samoprzylepne?

Szukam najlepszych rozwiązań w druku etykiet i znajduję je w oparciu o dobrą współpracę z dostawcami materiałów samoprzylepnych, dystrybutorami urządzeń i maszyn produkcyjnych w branży poligraficznej. Cenię sobie wymianę doświadczeń technicznych z innymi dostawcami etykiet i chętnie słucham opowieści klientów o udanych lub nieudanych realizacjach tego typu. Pomaga mi w tym własne kilkunastoletnie doświadczenie.

W naszej firmie również przeprowadzamy własne badania materiałów pod kątem ich przydatności do określonych zastosowań i testujemy ich zachowanie w określonych warunkach. Dzięki temu mamy pełen obraz właściwości i cech różnych mediów do druku. Oceniamy przydatność materiałów do określonych zastosowań.

Wiem, że specyfikacja producenta to nie wszystko. Pomimo bardzo precyzyjnych informacji w nich zawartych my musimy wiedzieć sami, co możemy zaproponować w danym momencie i jakich efektów może spodziewać się klient. Chcę unikać nieprzewidzianych sytuacji, dlatego w naszej drukarni naklejek sami wykonujemy testy. Testujemy też wraz z naszymi klientami w postaci produkcji prototypów w oparciu o gotowe projekty graficzne.

Optymalizacja marketingowa - jak używać oznakowań w działaniach reklamowych?

Doradzam i podpowiadam najlepsze sposoby wyróżnienia produktów na rynku za pomocą oznakowań samoprzylepnych. Dlaczego to robię? Wiem, że wielość podobnych produktów na rynku sprawia, że konsumenci mogą mieć trudności ze znalezieniem tych “właściwych”. Dlatego liczy się wyróżnienie.

Doskonały produkt to jeszcze nie wszystko, dziś liczy się historia, którą potrafi opowiedzieć opakowanie, czy etykieta, po to aby przykuć uwagę klienta i sprawić by go poznał i polubił. Dobry marketing składa się dobrego z pomysłu i z doskonałej jego realizacji. Przy zastosowaniu do tego celu etykiet drukowanych liczy się nie tylko sam przekaz, ale też jego wykonanie. Połączenie tych dwóch elementów dopiera da sukces. Zacząć należy jednak od uświadomienia tych potrzeb i pokazania możliwości.

Optymalizacja kosztowa - jak zamawiać etykiety, aby zmieścić się w budżecie? 

Zależy mi na tym, ażeby poprzez edukuję przyszłych i obecnych użytkowników etykiet wskazywać najlepsze i najefektywniejsze sposoby znakowania produktów. Chcę, aby odbiorcy etykiet, naklejek, wlepek i wszelkiego rodzaju stickerów wiedzieli, jak działają drukarnie i jak pracują projektanci graficzni. Na którym etapie współpracy z nimi ponosi się największe koszty, a kiedy można je zredukować do minimum. Chcę, żeby szefowie firm, menedżerowie i osoby odpowiedzialne za zakupy wiedzieli jak ważne dla dobra i sukcesu ich firm jest ich osobiste zaangażowanie w procesie zamówień artykułów poligraficznych. Dzięki temu wzrośnie ich świadomość, zarówno na potrzeby wyróżnienia sią na rynku, oraz wiedza na temat możliwości i sposobów wykonania tego zadania w najbardziej korzystny dla nich sposób.

Doradca w temacie oznakowań

Doradztwo, jakie proponuję w temacie druku naklejek, etykiet czy produkcji oznakowań samoprzylepnych to nie wiedza, którą miałbyś ze mną zgłębiać, czy wręcz “studiować”. Od tego, aby dobrać najlepsze rozwiązania jesteśmy my - doradcy w tematach oznakowań samoprzylepnych. Podczas naszych bezpłatnych spotkań chcę jednak bliżej poznać Twoje potrzeby i przekazać informacje o sposobie wykorzystania etykiet samoprzylepnych. Na pewno wpłynie to pozytywnie na prawidłowy dobór materiałów produkcyjnych i ułatwi późniejsze wykorzystywanie naszych produktów. Informacje przekazywane odbiorcom naszych produktów na etapie prezentacji możliwości powodują, że łatwiej jest nam porozumieć się podczas dalszej współpracy.

Użytkownicy oznakowań samoprzylepnych mają różne potrzeby, często na pierwszy rzut oka podobne, a jednak inne. Wykonanie dwóch takich samych naklejek może być zupełnie inne i nie sprawdzić się w nieco innych warunkach, lub nie dać efektu marketingowego, jaki osiągnął ktoś inny.

Tych parametrów jest naprawdę wiele:

 • rodzaj podłoża aplikacji (rodzaje kleju, grubości folii),
 • warunki w których są wykorzystywane naklejki (odporność na czynniki zewnętrzne,)
  przewidziany czas ich stosowania (wybór materiału i konieczność zabezpieczenia druku),
 • sposób wykorzystania i efekt końcowy oznakowania (wersja ekonomiczna, jako etykieta, czy naklejka albo prestiżowy emblemat),
 • sposób aplikacji na podłoże (dostarczenie w sztukach do rozdawania, w arkuszach do aplikacji ręcznej magazynowej, produkcyjnej, lub na rolce do aplikacji automatycznej)

Wiem, że czas poświęcony na ich poznanie przynosi tylko korzyści. Właściwy dobór rozwiązań produkcyjnych usprawnia działanie nie tylko naszej produkcji, ale też gwarantuje dostarczenie naszych produktów w ustalonym czasie zgodnie z oczekiwaniami zamawiającego.

Spotkanie, które daje wartość.

Spotkania tego typu również mnie inspirują do działania i dalszego rozwoju. Poznając Twoje potrzeby szukam wciąż nowych rozwiązań i możliwości. To krótkie spotkanie ma również na celu dać Ci trochę wiedzy na temat oznakowań samoprzylepnych, takich jak naklejki, czy etykiety, abyśmy doskonale się rozumieli na każdym etapie naszej współpracy.

Celem tego spotkania jest wspólny wybór dla Ciebie najlepszych rozwiązań w temacie dostarczenia oznakowań samoprzylepnych. Ustalimy jakich etykiet potrzebują Twoje produkty, jakie naklejki pomogą Ci w przeprowadzeniu skutecznych działań marketingowych przez Twoją firmę, czy wsparciu eventu, który może organizujesz.

Skorzystaj z tej możliwości!

Zapraszam do kontaktu w sprawie druku etykiet!

Krzysztof Łukomski

Krzysztof Łukomski

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl