Opcje przeglądania
Cena netto
  • od
    do

Jeśli zajmujesz się produkcją substancji chemicznych, musisz zadbać o ich odpowiednie oznakowanie. Pomogą w tym etykiety chemiczne, które znajdziesz w ofercie drukarni naklejek. Dzięki nam bez trudu poinformujesz swoich klientów o tym, że określone substancje mogą być niebezpieczne. W jaki sposób należy zaznaczać, że dany towar może zagrażać życiu lub zdrowiu? Globalnie zharmonizowany system klasyfikacji i oznakowania chemikaliów opracowany przez ONZ ułatwia prawidłowe oznaczanie produktów chemicznych. Wykonujemy tego rodzaju etykiety na zamówienie. Zapraszamy do poznania pełnej oferty!

Etykiety chemiczne

Czym się charakteryzują etykiety w przemyśle chemicznym?

Etykiety chemiczne powinny być przede wszystkim czytelne i zrozumiałe dla każdego, kto będzie mieć do czynienia z danym produktem. Jest to istotne, ponieważ w przypadku ich złego zrozumienia, może dojść do nieszczęśliwego wypadku. Zgodnie z GHS wskazuje się następujące klasy zagrożeń:

  • klasy zagrożeń fizycznych,
  • klasy zagrożeń dla zdrowia,
  • klasa zagrożeń dla środowiska,
  • zagrożenia dodatkowe.

Piktogramy chemiczne mają kształt kwadratu ustawionego na jednym z wierzchołków. Charakteryzują się białym tłem, na którym są umieszczone czarne symbole, takie jak wykrzyknik lub ogień. Wśród innych etykiet wyróżnia je także czerwona obwódka sprawiająca, że skutecznie przyciągają wzrok, a ich podstawowe kolory to: czerwony, żółty i czarny.

Piktogramy chemiczne - dlaczego ich wykorzystanie jest tak ważne?

Etykiety chemiczne pełnią niezwykle istotną funkcję. Przede wszystkim ich prawidłowe wykorzystanie jest niezbędne, aby ostrzec osoby mające kontakt z określonymi substancjami przed niebezpieczeństwem, z jakim wiąże się ich niewłaściwe użycie. Co więcej, piktogramy zgodne z globalnym zharmonizowanym systemem klasyfikacji i oznakowania chemikaliów są zrozumiałe dla większości ludzi, niezależnie od tego, skąd są czy jakie języki znają.

Istotne okazuje się również to, że właściwe oznaczenie substancji chemicznych jest regulowane przez prawo. Oprócz tego, jeśli postawisz na wyraziste, łatwe do odczytania naklejki, docenią to klienci, odbierając daną firmę jako profesjonalną oraz dbającą o osoby, które mają mieć kontakt z określonymi produktami. Piktogramy chemiczne znajdziesz na takich opakowaniach takich towarów jak: farby, rozpuszczalniki czy środki czyszczące. Oznaczenia można spotkać zarówno na halach przemysłowych, jak i w innych miejscach, w których wykorzystywane są różnego rodzaju substancje chemiczne.

Jakie cechy naklejek są istotne w przypadku znakowania produktów z branży chemicznej?

Oznaczenia chemiczne powinny być wykonane w taki sposób, aby nie ulegały zniszczeniu podczas ich użytkowania. Jest to istotne, ponieważ, gdyby szybko wyblakły czy się starły, przestałyby prawidłowo pełnić funkcję ostrzegawczą oraz informacyjną. Ważne okazuje się w tym przypadku również wykorzystanie trwałego kleju odpornego na niekorzystne warunki atmosferyczne, szczególnie jeśli dane produkty chemiczne będą używane na zewnątrz.

W akebi zawsze szukamy najlepszych rozwiązań, dlatego po poznaniu szczegółowych wymagań zleceniodawcy proponujemy wybór materiałów, które zapewnią, że etykiety chemiczne będą mogły przez długi czas informować o określonych cechach towarów oraz ostrzegać przed związanym z nimi niebezpieczeństwem.

Etykiety chemiczne dostępne w drukarni naklejek

Dlaczego warto postawić na piktogramy określające rodzaj zagrożenia tworzone przez Drukarnię Naklejek? Przede wszystkim tworzymy etykiety, które doskonale sprawdzą się niezależnie od prowadzonej działalności. Nasze oznaczenia trafiają zarówno na szklane opakowania, jak i te wykonane z tworzyw sztucznych. Świetnie zdadzą egzamin w roli piktogramów na substancjach wykorzystywanych podczas produkcji w zakładach przemysłowych. Niezwykle ważna jest dla nas też terminowość wykonywania zleceń, dlatego stawiając na nasze usługi, masz pewność, że wszystkie naklejki dotrą do Twojej firmy na czas.

 

Porozmawiajmy na temat zastosowań etykiet chemicznych!

Krzysztof Łukomski

Krzysztof Łukomski

 

Nie znalazłeś swojego produktu? Brak opcji do wyboru? Robimy też indywidualne wyceny!

Wyślij zapytanie o wycenę druku etykiet

 

WYCENA DRUKU ETYKIET

Zapytaj doradcę o szczegóły naszej oferty lub możliwości produkcyjne:

tel. +48 604 41 47 46

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl