Opcje przeglądania
Cena netto
 • od
  do

Etykiety papierowe cieszą się dużą popularnością, można je dowolnie zadrukowywać i są dostępne w dowolnych wymiarach i kształtach. Są nośnikami różnych informacji – sprawdzają się zarówno jako etykieta produktowa (np. na butelkę), czyli informują o produkcie, jego składzie czy specyfikacji, jak i jako nośnik reklamowy – naklejki nanoszone na opakowania produktów czy przesyłki. W drukarni naklejek akebi dostosujemy się do potrzeb i oczekiwań. Korzystamy z technologii UV i druku cyfrowego. Etykiety są trwałe, a nadruki estetyczne i zgodne z projektem.

Etykiety papierowe

Etykiety na roli papier samoprzylepny półbłysk - Minimum produkcyjne Etykiety na roli papier samoprzylepny półbłysk - Minimum produkcyjne

360,00 zł

bez 23% VAT i kosztów dostawy
( 1 szt. = 0,72 zł )
szt.
zobacz więcej
Etykiety 50x50 mm papier półbłysk klej standard - 1000 szt Etykiety 50x50 mm papier półbłysk klej standard - 1000 szt

380,00 zł

bez 23% VAT i kosztów dostawy
( 1 szt. = 0,38 zł )
szt.
zobacz więcej
Etykiety 50x50 mm papier półbłysk klej standard - 2000 szt Etykiety 50x50 mm papier półbłysk klej standard - 2000 szt

480,00 zł

bez 23% VAT i kosztów dostawy
( 1 szt. = 0,24 zł )
szt.
zobacz więcej

Etykiety papierowe samoprzylepne zamówisz w naszym sklepie internetowym, ale zachęcamy Cię również do kontaktu – doradzimy, pomożemy, przygotujemy zamówienie i dostarczymy je pod wskazany adres. A wszystko zdalnie, czyli szybko, bezpiecznie i wygodnie!

Do czego wykorzystasz etykiety papierowe?

Etykiety papierowe są uniwersalne pod kątem wymiarów, kształtu i możliwości ich zadruku. Z tego względu możesz je wykorzystać do różnych celów – jako etykietę na produkt informacyjną (np. z danymi o produkcie i producencie, ze składem i specyfikacją techniczną czy wskazówkami do użytkowania), etykietę ostrzegawczą (wskazującą np. na kwestie bezpieczeństwa) czy jako naklejkę reklamową będącą uzupełnieniem opakowania produktu lub paczki, w której zostanie wysłany klientowi.

Etykiety papierowe nie odklejają się, nie ścierają się i nie blakną, ale mają też poważną wadę – są słabo odporne na wilgoć i inne czynniki zewnętrzne. Jeśli etykieta papierowa ma być narażona na takie warunki, trzeba powlec ją warstwą laminatu.

Poza tym na etykietę papierową naniesiemy w zasadzie dowolny nadruk – pod tym względem jest to rozwiązanie pozbawione ograniczeń, które dostosujemy do Twoich potrzeb, wymagań i oczekiwań! 

Jak drukujemy etykiety papierowe?

Etykiety papierowe zamówisz w potrzebnym wymiarze i kształcie, na arkuszu lub na rolce, która współpracuje z narzędziami i maszynami etykietującymi.

Wykorzystujemy metodę druku cyfrowego oraz technologię UV. Dzięki temu możemy zrealizować niemal dowolny projekt graficzny oraz stosować różne materiały i ich konfiguracje. W zależności od potrzeb możesz zamówić etykiety papierowe z klejem bardzo mocnym lub usuwalnym. Ale niezależnie od wyboru etykiety są trwałe, łatwo się przyklejają, można je dobrze dostosować do kształtu powierzchni, nie przesuwają się i nie odklejają.

Etykietę papierową możemy dowolnie zadrukować. Ty dostarczasz nam projekt, a my przenosimy go 1:1 na etykietę. Jeśli jest taka potrzeba, dostosowujemy projekt do danej etykiety lub dostarczamy Ci wytyczne do poprawek. Możesz się też zgłosić do nas bez projektu, a my go dla Ciebie kompleksowo przygotujemy. 

Druk cyfrowy UV jest estetyczny, czytelny i w dobrej rozdzielczości, kolory są intensywne, a wszystkie detale doskonale widoczne. Dodatkowo walory estetyczne możemy podbić jeszcze samą fakturą i wykończeniem materiału papierowego (np. matem lub półpołyskiem). 

Dlaczego miałbyś zamówić etykiety papierowe w naszej drukarni etykiet?

 • Otrzymasz takie etykiety papierowe, jakich oczekujesz. Zarówno sam papier, jak i zadruk etykiety spełni Twoje wymagania i potrzeby. Przykładamy dużą wagę zarówno do trwałości etykiet, jak i do ich walorów estetycznych. Możesz zapomnieć o etykietach z nierównym i nieczytelnym nadrukiem, które się przesuwają i odklejają! Z nami zainwestujesz swoje pieniądze dobrze.
 • Dostosujemy naszą ofertę do Twoich potrzeb. Potrzebujesz pomocy w doborze wymiarów i kształtów etykiet do swojego produktu? A może nie masz jeszcze projektu etykiet, a tyle pilnych spraw przeszkadza Ci się nim zająć? Od projektu, przez zadruk etykiet, po dostarczenie ich w Twoje ręce – wszystkim się zajmiemy, przy minimum Twojej uwagi!
 • Podzielimy się z Tobą naszym doświadczeniem. Przez kilkanaście lat zaprojektowaliśmy i wydrukowaliśmy setki tysięcy etykiet papierowych. Tym naszym doświadczeniem pomożemy Ci dobrać takie rozwiązania, które będą dobrze spełniać swoje funkcje, a przy tym będą atrakcyjne dla Twoich klientów – wyróżnisz produkt na rynku, Twoja marka zdobędzie zaufanie i sympatię, a sprzedaż poszybuje!

Porozmawiajmy na temat druku etykiet papierowych!

Krzysztof Łukomski

Krzysztof Łukomski

 

Nie znalazłeś swojego produktu? Brak opcji do wyboru? Robimy też indywidualne wyceny!

Wyślij zapytanie o wycenę druku etykiet

 

WYCENA DRUKU ETYKIET 

Zapytaj doradcę o szczegóły naszej oferty lub możliwości produkcyjne:

tel. +48 604 41 47 46

 

FAQ

1. Czym różni się papier samoprzylepny od folii do druku etykiet?

Papier samoprzylepny jest podstawowym materiałem do druku etykiet. Ma on inne właściwości w porównaniu z folią. Różnice te dotyczą trwałości i odporności na trudne warunki użytkowania. Etykiety papierowe drukowane są na naturalnym podłożu papierowym zaopatrzonym w klej i podkład zabezpieczający. Poza papierem drukujemy etykiety także na tworzywach. Są nimi zwykle folie białe i transparentne. To podstawowa różnica, która od razu nasuwa możliwości zastosowania papieru samoprzylepnego lub ich brak. 

Jakie zatem są podstawowe ograniczenia użycia etykiet papierowych? 

 • papieru nie da się użyć wszędzie tam, gdzie tło ma być przezroczyste, 
 • wilgotność, gdyż papier w przeciwieństwie do folii jest materiałem nasiąkliwym - użycie etykiet papierowych w mokrym środowisku nie jest wskazane, powinno być to najpierw przetestowane w tych określonych warunkach, lub od razu materiał ten zastąpiony folią,
 • papier jest mniej trwały od folii i bardziej podatny na uszkodzenia mechaniczne, w tym rozerwanie. 

Niezależnie od ograniczeń etykiety papierowe z powodzeniem stosuje się w wielu branżach i również one doskonale potrafią pełnić swoją rolę niezawodnego nośnika informacji.

2. Czy etykiety papierowe można dodatkowo zabezpieczyć?

Tak, żeby wzmocnić etykiety papierowe i zbliżyć ich właściwości do foliowych możemy je dodatkowo zabezpieczyć. Poprzez zastosowanie laminatu foliowego nałożonego bezpośrednio na wydruk nadajemy im cech etykiet foliowych. Dzięki temu mogą być bardziej odporne na wilgoć i mokre warunki stosowania, oraz bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Nadal pozostają jednak etykietami papierowymi, choć z zabezpieczeniem. Ta dodatkowa operacja produkcyjna podnosi koszty ich wykonania i w niektórych sytuacjach korzystniejsze jest zamówienia etykiet foliowych. Wymaga to indywidualnego sprawdzenia na podstawie kalkulacji produkcji i wyceny. Zapytaj nas o wycenę etykiet papierowych -> Kontakt.

3. Jakie są sposoby wycinania etykiet papierowych?

Etykiety papierowe są nieco delikatniejsze od foliowych i wymagają umiejętnego obchodzenia się nimi podczas produkcji. W procesie tym poza drukiem drugą równie ważną operacją jest wycinanie etykiet. Można to zrobić na kilka sposobów:

 • wycinanie laserowe stosowane jako finishing w procesie druku cyfrowego etykiet na roli. Zapewni wycięcie dowolnego kształtu etykiet z jednym ograniczeniem najczęściej do wymiaru szerokości zadruku rolowego,
 • wycinanie ploterowe, gdzie za pomocą mechanicznego cięcia nożem ploter potrafi wykonać dowolny kształt o zdecydowanie większych wymiarach niż laser,
 • sztancowanie za pomocą wykrojnika - tu też kształty mogą być dowolne, ale ograniczone możliwością wykonania narzędzia tnącego. To technika wycinania stosowana często na linii produkcyjnej w drukarniach offsetowych,
 • gilotyna - jest urządzeniem mechanicznym, które za pomocą dużej siły z użyciem noża potrafi docinać po liniach prostych całe stosy zadrukowanych arkuszy. To podstawowe narzędzie introligatorskie.
 • narzędzia ręcznie, takie jak: trymery, listwy, przymiary i noże - to ręczne narzędzia do finishingu małych partii produkcyjnych, które doskonale sprawdzają się w niedużych realizacjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl