Orientacja etykiet na roli

Ważna informacja przy zamawianiu etykiet do aplikacji automatycznej!

Podczas uzgadniania specyfikacji produkcji etykiet na roli musimy wziąć pod uwagę sposób ich aplikacji. Zazwyczaj w przypadku ręcznego nanoszenia oznakowań samoprzylepnych na produkty sposób nawoju na roli i kierunek ułożenia etykiet na wstędze nie ma większego znaczenia. Etykietowanie automatyczne wymaga już ustalenia dodatkowych parametrów produkcyjnych. Należy wtedy wziąć pod uwagę zarówno sposób w jaki zostanie nawinięta na gilzie wstęga zadrukowana etykietami, jak i ich orientacja na wstędze.

W pierwszym rzędzie przedstawiamy możliwości ułożenia etykiet na wstędze przy ich nawoju na zewnątrz roli. W drugim te same opcje przy innem sposobie nawijania, czyli nawoju do wewnątrz roli.

Cyfry (1-8) przypisane do każdego ze sposobów wykonania etykiet są bardzo ważne. Raz ustalony i sprawdzony sposób wykonania etykiet na roli funkcjonuje zazwyczaj przez cały czas współpracy z odbiorcą, o ile nie nastąpi zmiana urządzenia do automatycznego etykietowania. Pozwala to na usprawnienie naszej współpracy i eliminuje ewentualne pomyłki. 

 

Nawój etykiet na zewnątrz rolki

orientacja etykiet na roli 1
orientacja etykiet na roli 2
orientacja etykiet na roli 3
orientacja etykiet na roli 4

 

Nawój etykiet do wewnątrz rolki

orientacja etykiet na roli 5
orientacja etykiet na roli 6
orientacja etykiet na roli 7
orientacja etykiet na roli 8

 

Wyjaśnienie nazw i określeń

aplikacja automatyczna - nanoszenie etykiet na produkty za pomocą urządzeń technicznych zwanych etykieciarkami,

aplikacja ręczna - ręczne nanoszenie etykiet na produkty bez użycia urządzeń technicznych,

gilza - zazwyczaj papierowa lub tekturowa tuleja w postaci rolki, na którą nawijana jest wstęga z n zadrukowanymi i wyciętymi etykietami, stanowi ona nośnik etykiet na roli,

orientacja etykiet na wstędze - kierunek ułożenia etykiet na wstędze produkcyjnej, ma znaczenie głównie przy aplikacji automatycznej na przykład etykietowania produktów na linii produkcyjne, orientacja dobierana jest w zależności od rodzaju używanej etykieciarki i jej parametrów.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl