Drukarnia naklejek dla agencji reklamowych
Drukarnia naklejek dla agencji reklamowych

Czy drukarnie różnią się od siebie?

Jest wiele drukarni, które wykonują niemal wszystkie produkty poligraficzne. Są producenci wyspecjalizowani pod kątem stosowanej przez nich technologii produkcji. Jeszcze inne z tego typu firm specjalizują się produktowo, jak na przykład drukowanie opakowań kartonowych, czy drukarnie etykiet.

My aspirujemy do grona tych ostatnich. Poza tym jesteśmy drukarnią, która chętnie współpracuje z agencjami reklamowymi i firmami pośredniczącymi. Przez wiele lat współpracy z firmami tego typu znamy ich oczekiwania, wiemy też czego oczekują ich klienci. Na co zwracają uwagą i co jest dla nich priorytetem?

Dlatego w dzisiejszym artykule przedstawiamy nasze podejście do współpracy z partnerami handlowymi, takimi jak agencje reklamowe, studia graficzne, czy inne firmy pośredniczące w druku. My ze swojej strony jako drukarnia naklejek i etykiet samoprzylepnych bardzo mocno się specjalizujemy i choć nie wykonujemy wszystkich realizacji poligraficznych, to na tej wąskiej branży znamy się nieco bardziej niż inni. Z tego może wynikać nasza przewaga.

Dlaczego to robimy?

To bardzo proste. Łącząc nasze doświadczenia produkcyjne ze znajomością oczekiwań firm partnerskich chcemy być sprawdzonym dostawcą dla firm działających na rynku poligraficznym w temacie produktów samoprzylepnych. W związku z tym mamy szczególną propozycję współpracy dla Partnerów w branży poligraficznej, takich jak:

  • agencje reklamowe,
  • agencje marketingowe i eventowe,
  • studia grafiki reklamowej,
  • projektanci graficzni - freelancerzy,
  • firmy pośredniczące, działające w branży poligraficznej.

Bezpłatne wydruki próbne

Wydruki próbne wykonujemy całkowicie bezpłatnie. Jest to podstawowa forma prezentacji naszych produktów. W ten sposób możemy przedstawić naklejki i etykiety oraz sposób ich wykonania. Poza tym na podstawie takich prototypów możemy sprawdzić, czy wykonana w ten sposób realizacja próbna nie różni się od wyobrażeń i oczekiwań zamawiającego. Ustalamy wtedy to, co ostatecznie ma powstać w postaci etykiet zamawianych już w ilości produkcyjnej.

 

WYCENA DRUKU NAKLEJEK

 

Dzięki temu nasi klienci mogą sprawdzić nie tylko kolor i sposób wykonania wydruku. Ważna jest precyzja wydruku małych obiektów, przejść tonalnych, czy odcień kolorów. W naklejkach liczy się również rodzaj użytego do druku materiału. 

  • Czy biała folia ma odpowiednią białość?
  • Czy srebrna lub złota folia matowa będzie lepsza od tej w połysku?
  • Czy opcja z laminatem jako dodatkową warstwą zabezpieczenia wydruku nie będzie zbyt gruba?

Pytań tego typu otrzymywanych od naszych klientów jest bardzo wiele. Pracujemy zwykle na odległość z naszych klientami. Dlatego od zawsze stosujemy zasadę, że prezentacja i możliwość sprawdzenia gotowego produktu daje gwarancję obu stronom. Dzięki temu rozumiemy się doskonale z naszymi klientami, a oni szanują nasze podejście i cenią chęć bycia ich profesjonalnym i sprawdzonym dostawcą. Nasze dążenia do tego celu potwierdzają oni zwykle swoimi kolejnymi zamówieniami.

Krótkie terminy realizacji

W zależności od potrzeb klientów końcowych jesteśmy w stanie na tyle skrócić czas realizacji, aby produkcja naklejek była w ogóle możliwa. Często spotykamy się z sytuacją, gdy klienci końcowy oczekują od drukarni lub agencji reklamowej lub studia graficznego natychmiastowej realizacji. Często proces przygotowania projektu na tyle się przedłuża, że na samą realizację pozostaje niewiele czasu. Jeśli zamówienie jest prawidłowo przygotowane, a projekt końcowy naklejki nie wymaga już żadnych zmian możemy do produkcji przystąpić praktycznie “od zaraz”.

Sprawne podjęcie prac związanych z produkcją i gwarancja wykonania całego zamówienia w ciągu kilku najbliższych dni często wpływa na decyzję o rozpoczęciu produkcji przez spóźnionych klientów. Zrobiliśmy już wiele realizacji, gdzie termin wykonania odgrywał wręcz najważniejszą rolę, a opóźnienie wpłynęłoby na rezygnację z wykorzystania naszych produktów.

To, jak długo wykonujemy wydruk zależy głównie od stopnia skomplikowania projektu, wybranego przez klienta materiału oraz rozmiaru zamówienia. Każda technika druku ma swoją specyfikę i określony nią czas wykonania. Najczęściej wykorzystywany przy mniejszych zamówieniach druk solwentowy stosowany przez nas w najwyższej możliwej rozdzielczości przy niewielkich zamówieniach druku naklejek można wykonać w ciągu jednego lub dwóch dni roboczych.

Druk niewielkich zamówień

To, że niewielkie zamówienia możemy przyjąć do druku od razu wynika ze sposobu zarządzania produkcją i wykorzystania maszyn. Zakładamy zwykle pewne wolne przestrzenie czasowe na ewentualne konserwacje lub małe naprawy maszyn. Kolejne zamówienia są kolejkowane w taki sposób, żeby zachować ciągłość prac, uniknąć niepotrzebnych przestojów i jednocześnie zapewnić ustalone terminy realizacji.

Dzięki właściwemu zarządzaniu produkcją możliwe jest przyjęcie małych zleceń z krótkim terminem produkcji bez straty czasowej i opóźnień terminów zamówień będących w druku.

W zależności od pozostałych etapów obróbki lub uszlachetnia takich jak laminowanie, czy manualne obieranie wyciętych liter w przypadku naklejek wycinanych ploterowo może wydłużyć znacznie cały proces produkcji. Końcowym etapem każdej naklejkowej realizacji jest wycinanie. W tym przypadku to praca dla ploterów tnących, które ustawione w kolejności dla realizacji jednego tego samego zadania mogą wykonywać swoją pracę już w trakcie postępu prac związanych z drukiem.

Wycinanie nie jest więc etapem znacznie przedłużającym czas wykonania. Jest to jednak niezbędna operacja, aby zadrukowana folia przybrała postać wyciętej do kształtu naklejki.

Wysyłka w imieniu Partnerów

Wysyłka to już końcowy etap produkcji, ale ważny jak każdy innych. Prawidłowe nadanie przesyłki zgodnie z podanym przez zamawiającego adresem spowoduje nie tylko szybką dostawę, ale brak opóźnień. Każda przesyłka kierowana do naszych partnerów handlowych musi być zaopatrzona nie tylko w prawidłowy adres, ale też numer telefonu kontaktowego dla kuriera.

Dzięki przekazaniu nam pełnych danych adresowych mamy gwarancję że dostawca, jakim jest firma kurierska nie tylko będzie miała łatwiej, ale uzyska pełną gwarancję zapewnienia dostawy pod wskazany adres. Dlatego współpracując z naszymi partnerami handlowymi jakimi są agencje reklamowe, czy studia graficzne prosimy zwykle o pełne dane adresowe. W ten sposób zamawiając przesyłkę wprost do swojego klienta masz pełną informację o przesyłce, możliwość jej monitorowania i sprawdzenia, czy dotarła do miejsca przeznaczenia.

Anonimowa wysyłka do klienta końcowego

Szczególnie przesyłki wysyłane wprost do klienta końcowego agencji są dla nas ważne i wymagają szczególnej kontroli. W tym przypadku rezygnujemy z naszych firmowych oznakowań przesyłki, który zwykle wykonujemy w postaci etykiet na przesyłki. Sami nie stosujemy taśmy z nadrukiem firmowym, więc nie ma obawy o to, że ona pojawi się również na tego typu paczkach. W takich przypadkach też nie wyposażamy przesyłki w nasze materiały reklamowe, czy faktury, gdy klienci odbierają je jeszcze w formie papierowej.

Stosujemy zasadę pełnej anonimowości naszej firmy. W miejscu dostawcy na liście przewozowym przesyłki umieszczony jest adres firmy zamawiającej zlecenie. Jest to również pozycja zwana adresem zwrotnym. W przypadku, gdyby przesyłka nie dotarła do miejsca przeznaczenia jakim jest klient końcowy, po kolejnej nieudanej próbie doręczenia wróci do nadawcy. W tym przykładu jako nadawca podane jest firma zamawiająca, czyli agencja lub nasz inny partner. Dzięki temu przesyłka nie ginie w nikomu nieznanej przestrzeni i pomimo nieudanej próby doręczenia trafia do rąk zamawiającego.

Prowadzisz agencję reklamową?

To tylko niektóre z naszych propozycji dla aktualnych lub przyszłych partnerów biznesowych akebi drukarni naklejek. Z wieloma firmami już teraz współpracujemy na wspólnie ustalonych zasadach z korzyścią dla obu stron. Jesteś zainteresowana lub zainteresowany? Zapytaj nas o współpracę. Chętnie się jej podejmiemy. Na pewno wszyscy na tym zyskamy.

Zapraszam do kontaktu!

Krzysztof Łukomski

Krzysztof Łukomski

 

Nie znalazłeś swojego produktu? Brak opcji do wyboru w sklepie? Robimy też indywidualne wyceny!

Wyślij zapytanie o wycenę druku etykiet

 

WYCENA DRUKU ETYKIET 

Zapytaj doradcę o szczegóły naszej oferty lub możliwości produkcyjne:

tel. +48 604 41 47 46Przeczytaj także inne artykuły:

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl