Opcje przeglądania
Cena netto
 • od
  do

Oznakowania samoprzylepne, takie jak etykiety umieszczane na produktach, czy artykułach składowanych w magazynie nie zawsze mogą być wykonane w postaci gotowych i zadrukowanych. Przykładem może tu być cały proces logistyczny, gdzie część informacji związanych z magazynowaniem i przemieszczaniem się towaru nadawana jest w tracie jego dystrybucji. Nie sposób, żeby o tych informacjach wiedziała drukarnia etykiet, czy nawet osoba je zamawiająca. Rozwiązaniem tego problemu stają się puste etykiety do samodzielnego nadruku przez firmy, wykonywanego za pomocą specjalistycznych drukarek etykiet.

Etykiety do zadruku

Czy chcesz samodzielnie drukować etykiety?

Jeśli tak, to mamy na to sposób. Choć jesteśmy specjalistami właśnie od druku etykiet, to wcale nie znaczy, że musimy drukować je dla ciebie sami. Możemy przekazać tobie czynność samego druku dostarczając wyłącznie puste etykiety. Podzielimy się tobą naszym doświadczeniem w dziedzinie doboru rodzaju etykiet do podłoża, na jakim zamierzasz je aplikować, a także przekażemy wszelkie informacje dotyczące rodzaju i techniki druku, niezbędne do tego tego, by zrobić to dobrze. Kolejnym etapem może być dostarczenie przez nas niezbędnych narzędzi i materiałów eksploatacyjnych do tego, abyś mógł to robić samodzielnie we własnej firmie. Są to przede wszystkim puste etykiety do zadruku i drukarki etykiet mogące je zamienić w skuteczny nośnik ważnych i niezbędnych informacji o produkcie podczas jego powstawania, magazynowania, czy dystrybucji.

Puste etykiety zadrukowane samodzielnie mają ważną cechę: możliwość personalizacji i dostosowania informacji do konkretnej firmy, czy procesu, którym mają brać udział. Zawarte na etykiecie kody kreskowe, ciągi liter, czy cyfr są często niezbędną informacją do prawidłowego złożenia ze sobą półproduktów, czy części w celu powstania gotowych produktów. Dodatkowo stanowią też doskonałą formę oznakowania produktów dla działu kontroli na końcowym, ale niezbędnym etapie produkcji.

Kiedy skorzystasz wybierając opcję samodzielnego druku etykiet?

 • gdy ilość twojego jednorazowego zamówienia etykiet jest niewielka, a koszt uruchomienia produkcji w drukarni nie przekroczą minimum produkcyjnego, czyli kwoty od której możemy rozpocząć realizację zamówienia. Jeśli miałbyś składać dużo bardzo małych zamówień, skorzystasz drukując etykiety samodzielnie,
 • gdy twoje etykiety służą wyłącznie do przekazywania prostych informacji i nie są nośnikiem przekazu marketingowego, to wystarczy nadruk jednokolorowy - my standardowo drukujemy ze skali CMYK, czyli pełnokolorowej, dlatego żeby ograniczyć koszty produkcji, gdy nie masz takich potrzeb możesz samodzielnie drukować monochromatycznie,
 • jeśli w momencie składania zamówienia druku etykiet nie znasz jeszcze danych, które znajdą się na etykiecie - tak bywa w procesie produkcyjnym, że pewne dane pojawiają się w jego trakcie i nie możemy zamówić oznakowań samoprzylepnych w tymi informacjami przed jego rozpoczęciem,
 • gdy konieczne jest wydrukowanie różnych, spersonalizowanych danych na każdej kolejnej etykiecie, na przykład niezbędnych do oznakowania elementu powstałego na produkcji, czy części będącej składową innego, większego produktu.

Mając własną drukarkę i zapas pustych etykiet do zadruku sam decydujesz co i kiedy wydrukować, a poza tym możesz to doskonale wpiąć w proces produkcyjny, czy technologiczny twoich produktów. Połączenie naniesionych na etykietę danych z systemem zarządzania produkcją, magazynem, czy logistyką za pomocą urządzeń peryferyjnych ułatwi kontrolę stanu towarów, czy poprawności ich połączenia ze sobą w procesie produkcyjnym.

 

WYCENA DRUKU ETYKIET

 

Właściwy dobór etykiet do samodzielnego druku

Rodzaje etykiet do samodzielnego zadruku:

 • etykiety termiczne - do zadruku na nich niezbędne są drukarki etykiet zaopatrzone w głowicę, która nadruk na podłożu wykonuje za pomocą wygrzewania miejsc, w których mają pojawić się treści i informacje przeznaczone do umieszczenia na etykiecie. Zadruk tego typu podobny jest do wydruku paragonów z kasy fiskalnej i jest on narażony na działanie światła, przez co po pewnym czasie druk wystawiony na działanie promieniowania UV może ulec wyblaknięciu. Etykiety tego typu mogą być zadrukowane wyłącznie na czarno,
 • etykiety termotransferowe - druk tego typu etykiet odbywa się za pomocą drukarek, które dodatkowo są zaopatrzone w taśmy drukujące TTR, które podczas druku oddają kolor z nasączonej atramentem taśmy w celu przeniesienia go na podłoże etykiety. Takie etykiety są bardziej trwałe niż etykiety termiczne i mają szersze zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu. Stosowane są wtedy, gdy żywotność etykiety ma być dłuższa niż są w stanie to zapewnić etykiety termiczne.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze etykiet do zadruku?

 • powierzchnia etykiet ma wpływ na jakość druku ma znaczenie szczególnie, gdy informacją przekazywaną na medium będą kody kreskowe, czy inne kody mające bez otrzymane przez urządzenia techniczne na dalszym etapie,
 • rodzaj materiału ma znaczenie z punktu widzenia zastosowania etykiet - papierowe będą przeznaczone z założenia do zastosowań wewnętrznych, a wykorzystanie etykiet w trudniejszych warunkach będzie wymagało użycia etykiet foliowych,
 • użyty klej wpływa na przyczepność do podłoża.

Kto stosuje opcję samodzielnego druku etykiet?

Etykiety drukowane samodzielnie na drukarkach etykiet są niezbędne w znakowaniu towarów i umożliwiają efektywne zarządzanie nim w magazynie. Logistyka produktów w magazynach jest ułatwiona i wszelkie procesy dostaw zarówno wysyłek produktów gotowych, jak i dostarczenie półproduktów do hal produkcyjnych są zdecydowanie szybsze. Optymalizacja działań magazynowych możliwa jest w dużej mierze za pomocą etykiet zadrukowanych kodami kreskowymi, które są dalej skanowane za pomocą czytników. Umożliwia to szybkie dotarcie do produktów, ich elementów składowych, lub paczek, kartonów, czy palet przechowywanych w magazynie.

Puste etykiety do samodzielnego zadruku są rodzajem narzędzia w firmach produkcyjnych. W połączeniu ze sprzętem, które nanosi na nie dane, takimi jak drukarki etykiet, czy skanerami, które odczytują te dane, stają się doskonałym systemem nie tylko zarządzania magazynem, ale całego procesu logistycznego, czy produkcyjnego. Takie rozwiązanie optymalizują pracę i obniżają koszty funkcjonowania, przez co stają się niezbędne w firmach o profilach:

 • produkcyjnych,
 • logistycznych,
 • magazynowych,
 • handlowych, a wśród nich w szczególności korzystają z nich firmy e-commerce.

Jak prawidłowo dobrać etykiety do zadruku?

Na wstępie należy zastanowić się nad przeznaczeniem i sposobem wykorzystania etykiet. Warto wziąć pod uwagę czas wykorzystywania etykiet i częstotliwość oraz warunki transportu produktów, na których zostaną umieszczone. Jeśli etykiety będą bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne, powinny być wykonane z trwalszego materiału, czyli folia samoprzylepna sprawdzi się tu lepiej niż papier. Ten ostatni, szczególnie z nadrukiem termicznym sprawdzi się krótkookresowo, gdzie stosowany wewnątrz pomieszczeń nie będzie narażony na działania promieni słonecznych.

Kolejnym czynnikiem jest podłoże aplikacji, więc konieczne staje się sprawdzenie na co będą naklejane etykiety? Szczególne znaczenie ma tu rodzaj materiału, z którego wykonane jest podłoże. W zależności do niego konieczny będzie wybór nie tylko odpowiedniego materiału, ale że rodzaju kleju.

Biorąc to pod uwagę musimy sprawdzić, czy będzie to:

 • tworzywo sztuczne - jeśli tak to jakie?
 • drewno - naturalne, olejowanie, czy lakierowane,
 • szkło - z połyskiem, czy matowione,
 • metal - surowy, malowany. 

Poza tym warto uwzględnić czystość samego podłoża, oraz możliwość jego ewentualnego oczyszczenia, czy odtłuszczenia. Środowisko i warunki aplikacji to jedne z podstawowych czynników, które powinny być uwzględniana przy wyborze rodzaju etykiet. Dobór odpowiedniego rodzaju etykiet oraz sposób i precyzja aplikacji zagwarantują, że każdy artykuł zostanie prawidłowo oznakowany i nie zgubi się w procesie prowadzonym przez przedsiębiorstwo, które wdrożyło samodzielne drukowanie etykiet.

Drukowanie etykiet na bieżąco. Możesz to robić samodzielnie!

Mając do dyspozycji drukarkę etykiet, której zakup jest jednorazowym kosztem możesz drukować etykiety samodzielnie. Nieważne, czy Twoja firma niewielką jednoosobową działalnością, czy dużym przedsiębiorstwem masz do dyspozycji narzędzie, które usprawni Twoją pracę lub zoptymalizuje procesy. Jeśli wybierzesz opcję druku termicznego to puste etykiety do zadruku to jedyne materiały eksploatacyjne, które są Ci do tego niezbędne. Przy druku termotransferowym będziesz potrzebował dodatkowo taśm TTR. Dzięki tej technice zadruku etykiet zyskasz ich trwałość i możliwość doboru koloru innego niż czarny.

Zwykle sami drukujemy etykiety dla naszych klientów, ale są sytuacje, kiedy z uwagi na procesy wdrożone w firmach naszych klientów jest to niemożliwe. Naszą rolą staje się wtedy doradztwo w doborze rodzaju pustych etykiet do zadruku oraz w doborze odpowiedniego sprzętu. W jednym i drugim jesteśmy gotowi zawsze pomóc korzystając z naszego własnego doświadczenia i przy wsparciu sprawdzonych dostawców niezawodnych urządzeń. Możesz to sprawdzić kontaktując się z nami, do czego serdecznie zapraszam!

Porozmawiajmy na temat etykiet!

Krzysztof Łukomski

Krzysztof Łukomski

 

Nie znalazłeś swojego produktu? Brak opcji do wyboru? Robimy też indywidualne wyceny!

Wyślij zapytanie o wycenę druku etykiet

 

WYCENA DRUKU ETYKIET 

Zapytaj doradcę o szczegóły naszej oferty lub możliwości produkcyjne:

tel. +48 604 41 47 46

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl